-- Kitap yayınlamak

Kupon oluşturmak

Yayınladığımız kitapların yönetimine gerekmedikçe karışmama prensibindeyiz. Bu nedenle bir kitabın fiyatı, indirimi ve satın alınma koşullarını tamamen yazarlara bırakmaya çalışıyoruz.

Saın alma seçeneklerden birisi de “kupon kodları”.

Kupon kodları ile okurlar satın almak istedikleri bir kitapta indirim sağlayabilirler. Kod karşılığı kitap ücretsiz de verilebilir. Kuponların dağıtılması ise yazarların kontrolündedir ancak Kitabyte kimin kupon kullanacağını kısıtlamaz. Yani kupon karşılığı bir kitabın fiyatı yazarın belirlediği ücrete düşer. Bu ücret sıfır ise kitap ücretsiz olarak kuponu kullanan kullanıcıya sunulur.

Nasıl kupon oluşturacağım?

Yayıncı panelinin hemen solundaki bağlantılar arasında Kuponlar sayfasını açarak mevcut kuponları görebilir yeni bir tane oluşturabilirsiniz

 

kuponlar

Açılan sayfada mevcut kuponları ve gösteren bir tablo ve hemen altında yeni bir tane oluşturmak için bir tuş göreceksiniz. Yeni kupon oluştur tuşuna tıklayarak kupon oluşturma formuna ulaşın.

kuponlar_ekran

 

Bu formda en başta yer alan kitaplarınızın listesinden bir kitap seçmeyi unutmayın!

 

kupon-olustur

 

Kupon ismi
Daha sonra sadece kendinizin görebileceği bir kupon ismi verin. Bu kuponu daha sonra ne için oluşturduğunuzu hatırlamanızı sağlar.

Kod
Kod kısmına dikkatlice kullanılmasını istediğiniz kodu yazın. Bu kod satın alma ekranında kullanıcıların gireceği metindir. Sadece Harf ve Sayı içerebilir, ayrıca büyük ve küçük harflere duyarlı olacaktır.

Yeni fiyat
Kupon karşılığı oluşturulacak yeni fiyatı yazın. Eğer ücretsiz vermek isterseniz buraya 0 yazabilirsiniz.

Limit
Oluşturduğunuz kuponun kaç tarafından kullanılmasını isterseniz yazabilirsiniz. Örneğin 100 kişi kullandıktan sonra pasif olmasını isterseniz buraya “100” yazın.

Son kullanma tarihi
Oluşturduğunuz kuponun belli bir tarihten sonra kullanılmasını istemiyorsanız, buraya GG.AA.YYYY formatında (aralara nokta koyarak) tarihi yazın.

Güvenlik kodunu yazdıktan sonra Kupon oluştur tuşuna tıklayabilirsiniz. Tekrar kuponlar sayfasına döndüğünüzde size kuponların durumunu gösteren aşağıdaki ekranı göreceksiniz.

kuponlar-ekran

 

Yayıncı paneline ulaşmak için buraya tıklayın.

 

 

Yorumla

Yorum